MOOLA - Vi sætter fokus på alternativ behandling og giver
dig inspiration til at få en sund krop og et balanceret sind.
Hvis du er kvinde, så ved jeg, at du jævnligt tænker over dine hormoner!
Det har du stor grund til! Vores hormoner styrer nemlig en masse fysiologiske og psykologiske processer i kroppen, og derfor er det et emne, vi bare ikke må springe over! Dine hormoner er nemlig med til at styre din selvfølelse, dit stressniveau, dine mønstre, din vitalitet, din energiproduktion og meget mere!
√ Mangler du generelt vitalitet i hverdagen?
√ Synes du ikke, der er tid nok til dig?
√ Bliver du tit sur og irriteret?
√ Føler du dig nedtrykt og stresset?
√ Har du følelsen af at leve i en klokke?
√ Har du svært ved at være dig selv?
√ Ingen sexlyst?
√ Slæber du dig afsted på arbejde hver morgen?
√ Taber du dig ikke, selvom du dyrker motion?
√ Har du kolde fødder og hænder? – Kuldeskær?
√ Ømhed og smerter i muskler og/eller led (for meget syre i kroppen)
√ Lider du af cellulitis?
√ Føler du, at der intet skal til for at stresse?
– Kan du nikke genkendende til mere end to af disse, er denne workshop lige noget for dig!
Jeg vil på workshoppen give dig undervisning i kroppens funktionalitet, dine hormoner, kost- og kosttilskuds-betydning, du vil finde ud af hvorfor balance i hormonsystemet er så vigtigt for dit mind-set. Du vil få svar på, hvorfor der opstår ubalancer, og hvordan manglende flow i livet og i kroppen kan opstå. Jeg vil undervise dig i hormonsystemet og give dig konkrete råd til, hvordan du kan støtte hormonerne bedst muligt, så du er i stand til at bevare din kvindelighed og gode selvfølelse, også selvom du lever i en stresset hverdag. Jeg lover dig, at jeg vil skubbe dig lidt ud på kanten, hvor du vil kigge på dig selv med andre øjne, og derved skabe en større forståelse for dig selv!
Kom med og lær mere om dig og din krop:)
https://currame.simplero.com/purchase/51021-Workshop-Rebooth-dit-hormonsystem
Det hele vil foregå midt i København hos ShantiRoom, Lavendelstræde 5-7, baghuset 3. sal, 1462 København K, Søndag d. 4. September 2016 fra kl. 10.00-16.00
Inkl. i prisen er en lækker currame-frokost og lidt godt til ganen igennem hele dagen, samt te og vand.
√ 1 måneds gratis medlemskab til currame • clubben! (værdi 150 kr.).
Du vil få besvaret en masse spørgsmål omkring dig selv, og du vil få mine bedste råd og
vejledning i 6 timer. Du vil få mulighed for at stille alle de spørgsmål, du har, få 1:1 hjælp af mig, og du vil få den nyeste viden inden for denne behandlingsform.
Du vil få indblik i, hvad mit arbejde går ud på, hvorfor laboratorietester er et godt værktøj i selvhelbredelse og meget mere.
Ved tilmelding bliver du automatisk tilmeldt curra · me’s nyhedsbrev, som du til en hver tid kan afmelde, ved et klik!
Du vil komme til at lære dig selv bedre at kende, og få mere viden omkring det at bevare dig og din kerne!
https://currame.simplero.com/purchase/51021-Workshop-Rebooth-dit-hormonsystem
I min verden spiller det hele sammen, og det har altid ligget til min natur at passe på kroppen og sindet. Vi kan ikke udelukke det ene før det andet. Og vi ved heller ikke, hvor vores problem er opstået først. Var det sorgen eller det fysiske, der startede depressionen? – Derfor er det så vigtigt, at vi hjælper vores krop og os selv både fysisk og psykisk! Se mere her.
“Chloe er et meget dybt menneske. Hun ser ind i dig på en måde, hvor det føles som om, hun kender dig bedre, end du selv gør. Hun formår at hjælpe dig med at forstå dig selv og din krops signaler. Hun hjælper dig til at komme ned i din krop og mærke den virkelige dig.
Chloe møder dig der, hvor du er – oppe eller nede. Hun har den evne, at hun aldrig påfører dig en mening, en holdning eller en følelse. Det føles som om, hendes mission er at lære dig selv at tage ansvar.”
Mette, Sygeplejerske hos Nygart
Ønsker du en privat konsultation hos Chloe, så kan booke den her.